سئو محلی چیست و کاربرد آن در سئو

سئو محلی

 

سئو محلی یا لوکال سئو، بیشتر تمرکز بر نیازی که مخاطب دارد و از گوگل می خواهد تمرکز دارد.

 

البته که همه ی جست و جو ها بر اساس موقعیت مکانی مخاطب نمایان نمی شود و فقط سایت هایی که سئو محلی شده اند و شما به آن نیاز دارید را برای شما نشان می دهد.

زمانی که شما قصد سفارش غذایی را دارید و در گوگل برای خرید و سفارش آن جست و جو می کنید، گوگل نزدیک ترین رستوران ها و و فست فودی ها را به شما پیشنهاد می دهد.

 

اگر شما ساکن تبریز باشید طبیعتا تمایلی به مشاهده ی رستوران ها و منوی آن ها در شهر هایی مانند اصفهان، شیراز  و… ندارید بلکه می خواهید تنها رستوران های اطراف خود را مشاهده کنید

یا زمانی که می خواهید از تاکسی اسنپ استفاده کنید، سیستم اتوماسیون اسنپ شما را به نزدیک ترین خودرویی که در نزدیک تان قرار دارد ارجاع می دهد.

 

سئو محلی

 

به طور کلی فرقی ندارد شما چه چیزی در جست و جوی این چیز ها در مرورگر تایپ می کنید، گوگل همواره با استفاده از موقعیت مکانی شما آدرس و شماره تلفن رستوران هایی را نشان می دهد که نزدیک شما قرار دارند.

 

در اصل گوگل نقشه و سایت هایی را نشان می دهد که با استفاده از سئو محلی بهینه شده اند و مکان آن ها نزدیک شما را نشان می دهد.

 

در اصل لوکال سئو برای کسب و کار های محلی است و بیشترین تمرکز را بر روی ارائه ی خدمات آن ها دارد. گوگل لوکال سئو را به دو دلیل راه اندازی کرد، اولی جذب رضایت مخاطبان و رفع نیاز های مشتری است (همان مشتری مداری)، و دومی کمک کردن به کسب و کار های لوکال یا همان محلی و کوچک می باشد.

 

زمانی که می خواهید لوکال سئو را بر روی سایت خود اعمال کنید باید در ابتدا اصول اولیه ی سئو را رعایت کنید.

اولین اصل کلمه ی کلیدی است:

باید کلمات کلیدی خود را به صورت مناسبی تنظیم کنید.

 

سئو محلی

 

مثلا اگر سئوی سایت شما بر اساس ویرا سئو در تبریز باشد ولی جست و جوی مخاطبان شما برای مرکز سئو در تبریز باشد شما جمع کثیری از کاربرانی  که ممکن بود به سایت شما سوق پیدا کنند را از دست می دهید.

 

ریسپانسیوی وب سایت در سئو محلی:

احتمالا اگر پنل وب مستر یا گوگل آنالیتیکس وب سایت خود را مشاهده کنید خواهید دید که اکثر استفاده کنندگان از سایت شما، به کمک موبایل و تبلت از سایت شما بهره وری می کنند به همین دلیل سایت شما باید ریسپانسیو باشد که برای این دسته در استفاده از سایت مشکلی ایجاد نشود.

 

لینک سازی:

لینک سازی به خصوص در عباراتی که بسیار پر تکرار، سخت و رقابت فرسا هستند بسیار مقوله ای مهم است و نقش مهمی در رتبه بندی سایت شما دارد.

پس شما می توانید با لینک سازی ها سئو  خارجی و هم چنین سئو داخلی سایت خود را افزایش و بهبود دهید.

 

درج NAP:

NAP همان مخفف شده نام، آدرس و شماره تلفن به انگلیسی است.

شما باید این اطلاعات را که اطلاعات محلی شما می باشند را در وب سایت درج کنید.

 

ربات های گوگل در نتایج محلی شما برای نشان دادن در سایت های محلی شما جست و جو می کنند و در نتیجه برای نمایش این موارد حساسیت نشان می دهند.

 

بهترین قسمت که می توان این اطلاعات را در آن قرار دارد قسمت فوتر وب سایت می باشد. چرا که این قسمت در تمامی صفحات وب سایت قابلیت تکرار را دارا می باشد و اینگونه ربات های گوگل حین خیزش های خود مکررا آن را مشاهده ، بررسی و ثبت می کنند.

 

 

البته باید توجه داشت برای بالا رفتن بهره وری از طریق این قسمت بهتر است شماره ای که در فوتر وب سایت درج می کنید، تلفن ثابتی باشد که پیش شماره اش ، کد شهری است که در ان خدمات خود را ارائه می دهید چرا که این مورد تا حد زیادی نتایج خوشی را در پی دارد.

 

ثبت کردن موقعیت مکانی در گوگل مپ:

 

سایتی که دارید و هم چنین کسب و کارتان را به ثبت گوگل مپ برسانید چرا که در لوکال سئو اهمیت زیادی دارد و ربات های گوگل طبق الگوریتمی که طبق آن طراحی شده اند، در ابتدا به گوگل مپ سایت شما مراجعه می کند تا ببیند موقعیتی که کسب و کار شما در آن قرار دارد، دقیقا کدام نقطه از کدام شهر است.

 

سئو محلی

 

در استفاده از این قسمت باید توجه داشته باشید که ممکن است مخاطب شما تنها از طریق همین سایت بتواند با کسب و کار شما آشنایی داشته باشد و جذب کسب و کار شما شود پس استفاده از تصاویر و محتوای با کیفیت در این بخ از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

 

قرار گرفتن گوگل مپ در وب سایت:

زمانی که کسب وکار خود را در گوگل مپ قرار دادید، آن مپ را در سایت خود نیز بارگذاری کنید. می توان این نقشه را در قسمت تماس با ما یا درباره ی ما قرار داد.

البته باید توجه داشت، صفحه ی تماس با مای جداگانه در بهره وری سایت تاثیر بسزایی دارد.

 

تولید محتوایی که باید محلی باشند:

نکات دیگری که در سئو محلی باید به آن توجه ویژه ای داشت، تولید محتوا های محلی است. به طوری که در این نوع تولید محتوا باید نام شهر و استان را در بین کلمات کلیدی عنوان کنیم.

 

سئو محلی تصاویر:

تصاویر باید سئو شوند و قسمت های مختلف نام فایل عکس، عنوان عکس در سایت، آلت یا متن جایگزین، اطلاعات و اگزیف تصاویر باید پر شوند. در این پر شدن ها باید نام شهر و استان و اطلاعات مکانی و محلی را باید در نظر گرفت.

البته درست است که باید سئوی محلی تصاویر را نیز در نظر گرفت اما نباید در این کار زیاده روی کرد.

 

افزایش نظرات مخاطبان:

سنجش یک سایت از دیدگاه مخاطبان بسیار مهم است چرا که میزان بهره وری آن سایت را نسبت به مخاطب نشان می دهد و گوگل نیز در این قسمت حساسیت بالایی از خود نشان می دهد اما بالاخره هوش مصنوعی می تواند اشتباه هایی در این زمینه داشته باشد.

مطالب مرتبط
گذاشتن دیدگاه

ایمیل تان را وارد نکرده اید .وارد کردن ایمیل الزامی است