سئو خارجی سایت OffPage و کاربردآن در سئو

سئو خارجی سایت

امروزه سئو به یکی از بزرگ ترین مقوله هایی تبدیل شده است که در طراحی سایت مطرح می باشد.

سئو کردن یک سایت یعنی آن را به الگوریتم های گوگل نزدیک کردن و بهینه کردن آن برای تشخیص بهتر و بهینه سازی در این موتور ها.

در سئو کردن سایت باید صفحات به صورت اصولی و با انسجام، طراحی و چینش شوند.

سئو خارجی سایت بر خلاف سئو داخلی فعالیت هایی را شامل می شود که در خارج از سایت برای بهینه کردن سایت انجام می شود. مانند فعالیت در دیگر فضا های اجتماعی و … که در زیر به توضیح آن ها خواهیم پرداخت:

 

لینک سازی در سئو خارجی:

اصلی ترین مقوله ای که سئو خارجی را تشکیل می دهد، لینک بیلدینگ است.

لینک سازی در اصل صفحات وب را به هم متصل می کند و باعث می شود شبکه جهانی وب یکپارچه سازی شود و هم چنین یکپارچه نگه داشته شود.

برای اینکه موتور های جست و جو گر متوجه شوند یک سایت تا چه حدی دارای ارزش است، از لینک ها بهره می برند.

بهترین روش برای دریافت لینک های خارجی روش هایی است که ارگانیک می باشند و تا حد امکان باید سعی بر این داشت که خرید لینک انجام نداد.

 

سایت های فضا های اجتماعی:

با گذشت زمان، شبکه های اجتماعی دیگر جزوی از زندگی روزمره ی مردم شده و همه ی ما می دانیم که بیشتر مردم جامعه، امروزه در این فضا ها حضوری پر رنگ دارند.

شبکه های اجتماعی ای که در عرصه ی کسب و کار و تبلیغات نمایش بیشتری دارند عبارتند از: لینکدین، فیسبوک، توییتر و گوگل پلاس.

 

شبکه های اجتماعی

 

اگر کاربری از طریق این شبکه ها وارد وب سایت شما شود، امتیاز وب سایت تان به طور تعجب آوری بالا می رود. چرا که نشان دهنده ی گستردگی کسب و کار شما و معروف بودن وب سایت تان است.

بنابراین اگر می خواهید علاوه بر سئو داخلی سایت ، بر روی سئو خارجی سایت نیز کار کنید، باید در این چهار شبکه ی اجتماعی عضویت ایجاد کنید و در آن ها فعالیت کنید چرا که بهترین منابع برای تبلیغات این ها هستند به طوری که اکثرا تبلیغات در آن ها یا رایگان است یا در کانال های به خصوص بسیار ارزان تر از تبلیغات سنتی می باشد.

 

تولید محتوا برای سئو خارجی سایت

تولید محتوا از جمله عواملی است که سئو خارجی سایت شما را  بهبود می بخشد.

به طوری که شما به طور مکرر اگر به کار تولید محتوا بپردازید هم می توانید با مطالب یونیک و منحصر به فرد و جذاب، کاربر خود را به سمت سایت خود بکشانید و آن را ترغیب به حضور در سایت تان کنید و هم می توانید با محتوا نویسی همگام با اصول سئو، خزش ربات های گوگل که به طور مکرر سایت شما را بررسی می کنند را به طرف خود سوق دهید.

البته محتوا نویسی اصول زیادی دارد که باید بر طبق الگوریتم هایی که گوگل از آن ها پیروی می کند نوشته شوند، پس اگر در آن مهارت ندارید به دنبال استخدام محتوا نویس خبره و حرفه ای باشید.

بازاریابی محتوا

بازار یابی محتوا نیز جزو تریک هایی محسوب می شود که در سئو خارجی سایت ها تاثیر بسزایی دارد. بهترین روشی که برای این کار وجود دارد این است که نظر خود را در سایت های مهم  و اصلی  و پر طرفدار به همراه لینک سایت خود درج کنید.

زمانی که خزشگر های موتور جست و جو در آن سایت اصلی که ما نظر خود را همراه با لینک ثبت کرده اید، خزش کنند متوجه لینک سایت شما در آن سایت می شوند و این موضوع می تواند تا حد زیادی رتبه ی سایت شما را تغییر دهد.

رجیستر در موتور های جست و جو:

ایندکس شدن توسط موتور های جست و جو گر یا به اصطلاح پیدا شدن توسط آن ها ممکن است مدت زمان نسبتا طولانی ای طول بکشد پس اگر شما می خواهید هر چه سریع تر در موتور های جست و جو گر شناخته شوید و مورد پیمایش قرار بگیرید به صورت دستی پا پیش بگذارید و خودتان در این موتور ها ثبت نام و رجیستر کنید. این موتور های جست و جو می توانند گوگل یا یاهو باشند. البته این تکنیک از اصول سئو خارجی سایت است نه سئو داخلی وب سایت.

رعایت کپی رایت با لینک دادن:

زمانی که شما متنی را از سایتی کپی می کنید و آن را در وب سایت خود قرار می دهید، ربات های گوگل هنگام خزش در سایت شما متوجه این امر می گردند و آن را اسپم می شمارند. بنابراین برای اینکه حقه ای را به کار ببرید تا جلوی این کار را بگیرید و هم اینکه قوانین کپی رایت را از طرف گوگل رعایت کنید، می توانید لینک سایت منبع را در سایت خود قرار دهید که این امر باعث محبوب شدن سایت شما در میان دیگر افراد می شود.

 

کپی رایتینگ

 

اشتراک گذاری عکس ها در دیگر وب سایت ها:

اگر وب سایت شما در شرف پیشرفت باشد و محصولاتی را در آن درج کنید که دارای عکس های به خصوصی باشند، می توانید آن ها را در سایت هایی مانند پیکاسا، فلیکر و دیگر وب سایت ها منتشر کنید.

این روش مزیتی که دارد این است، اگر کسی در این سایت های ذکر شده اسکرول کند و متوجه عکس یا محصول شما شود، در صورتی که این عکس برای او جلب توجه کند و کاربر از آن بازدید کند، در صورت تمایل می تواند لینک عکس را باز کند و وارد سایت شما باشد.

این امر می تواند بازدید سایت شما را بالا ببرد و برای اول راه کمک بسیاری در رتبه بندی شما می کند.

پاسخ دادن به پرسش ها:

سایت هایی وجود دارند که ماهیت آن ها مانند یاهو انسر است. به طوری که عموم مردم در این سایت ها سوالات خود را مطرح می کنند.

پاسخ به پرسش ها برای سئو خارجی سایت

شما می توانید در این سایت ها به سوالاتی که می خواهید پاسخ دهید. هر چقدر پاسخ های شما تخصصی تر باشد باعث افزایش رتبه ی شما می شود چرا که در حوزه ی مرتبط خود را متخصص تر نشان می دهید.

به جز روش های یاد شده روش های دیگری نیز برای افزایش بهره وری سئو خارجی سایت وجود دارد که در زیر به چند مورد از پرکاربرد ترین آن ها اشاره می کنیم:

فروم ها و انجمن ها، بهره گیری از اینفلوئنسر ها، پست های مهمان، دوباره سازی لینک ها 404، خبر نامه، رپورتاژ و … می باشند.

همگی عواملی که در بالا گفته شد در سئو مهم هستند اما مهم ترین عامل از دیدگاه متخصصان سئو لینک سازی خارجی می باشد. در این کار باید دقت زیادی خرج کنید، چرا که نباید لینک های شما نامرتبط یا غیر طبیعی و اسپم باشد زیرا در این صورت اعبتار سایت شما را زیر سوال می برد.

مطالب مرتبط
گذاشتن دیدگاه

ایمیل تان را وارد نکرده اید .وارد کردن ایمیل الزامی است