پنالتی شدن در سئو توسط گوگل به چه معناست؟

پنالتی شدن در سئو توسط گوگل چیست؟

گوگل همواره در رتبه دهی به وب سایت هایش سخت گیری های زیادی را به خرج می دهد.

همه ی این ها نتیجه می شود که کاربران در هنگام جست و جو در گوگل اطلاعات دقیق و هم چنین بهترین نوشته های مرتبط به جست و جو را ببینند.

الگوریتم های گوگل همواره و به طور مداوم در حال به روز رسانی هستند تا بتواند این عمل را بهبود بخشد.

زمانی که وب سایت شما با الگوریتم های گوگل هم خوانی نداشته باشد و گوگل از ان ایراداتی را پیدا کند که خلاف قوانین سئو در گوگل باشد، باعث می شود وب سایت شما جریمه شود که به اصطلاح به این عمل پنالتی شدن در سئو توسط گوگل گفته می شود.

به دلیل تخلفات ناشی در سئو، باید عده ای از سایت ها توسط گوگل پنالی شوند اما اگر شما دلیلی برای پنالتی شدن در سئو توسط گوگل نمی بینید باید برای رفع پنالتی اقدام نمایید.

که برای این عمل ابتدا باید ببینید در کجای کار اشتباه کرده اید که منجر به پنالتی شدن در سئو توسط گوگل شده است.

 

پنالتی شدن در سئو توسط گوگل

 

امروزه رتبه بندی سایت ها دست گوگل است و الگوریتم های گوگل نیز هر ساله تغییرات زیادی  را شامل می شود که باعث می شود افراد عادی نتوانند در آن بالا بیایند.

شما برای داشتن سئو بالا، باید شما از متخصصین در این حوزه کمک بگیرید تا سئو وب سایت شما بالا باشد و پنالتی شدن در سئو توسط گوگل صورت نگیرد.

ویراسئو از جمله متخصصین در این حوزه است که می تواند شما را در این امر یاری نماید.

از جمله الگوریتم های گوگل که باید مورد توجه ویژه ای قرار گیرد، این است که گوگل به مرور محتوایی را که احساس می کند بی کیفیت و به درد نخور است را حذف می کند و در عوض به محتوایی که کیفیت بالایی دارند و استفاده از آن ها توسط مردم ارزش مند است را بها می بخشد تا در نتایج جست و جو بالا بیایند و کسب و کارشان بیش تر رونق پیدا کند.

این الگوریتم است که منجر به پنالتی شدن در سئو توسط گوگل در وب سایت شما می شود.

الگوریتم های پاندا و پنگوئن پنالتی شدن در سئو توسط گوگل

الگوریتم پنگوئن همه ساله در به روز رسانی های خود باعث می شود برخی از وب سایت ها  کامل از صفحه ی نتایج جست و جو حذف شوند و خارج گردند.

در واقع این الگوریتم محتوایی را که به درد کسی نمی خورند و به قول معروف بود و نبودشان فرقی به حال کسی ندارد را حذف می کند تا کاربران در استفاده های خود با راحتی مواجه شوند.

این سخت گیری ها باعث می شود که افراد فعال در این حوزه، بیش تر به فکر سئو وب سایت خود باشند و تا می توانند روی سئو سرمایه گذاری کنند تا گوگل نیز با ان ها خوش رفتاری داشته باشد.

هم چنین سئو وب سایت از عهده ی هر کسی خارج می باشد و باید به متخصص فعال در  حوزه سئو سپرده شود که ویراسئو می تواند انتخابی صحیح در این حوزه باشد.

مقاله مرتبط: الگوریتم پاندا در سئو

 

الگوریتم های پاندا و پنگوئن و پنالتی شدن در سئو

 

تشخیص پنالتی شدن در سئو توسط گوگل

جریمه ها به طور معمول به دو صورت انجام می شوند:

نوع اول خودکار است و نوع دوم جریمه به صورت دستی می باشد.

اگر جریمه ای که روی وب سایت شما صورت گرفته است به صورت دستی باشد، به شما اطلاع داده می شود که شما توسط گوگل پنالتی شده اید یا همان جریمه شده اید.

اما اگر توسط الگوریتم های گوگل دچار جریمه شده باشید، به طور معمول نمی توان متوجه شد که جریمه شده اید. به طوری که در این موارد ممکن است حتی متخصص ترین سئو کار نیز دچار حیرت شود چرا که بسیار منجر به غافل گیری می شود.

حتما بخوانید: نکات کلیدی در مورد الگوریتم های گوگل

راه های متوجه شدن پنالتی شدن در سئو توسط گوگل

-زمانی که متوجه شوید نام وب سایت شما در رتبه بندی های گوگل دیده نمی شود شک نکنید که پنالتی شدن در سئو توسط گوگل صورت گرفته است. باید توجه داشته باشید که حداقل باید برای یکی از کلید های اصلی حوزه ی وب سایت تان رتبه داشته باشید.

زمانی که حتی یک مورد نیز در رتبه بندی مشاهده نشود این مورد حتمی است.

-زمانی که نام وب سایت خود را جست و جو می کنید و جز لینک های مجاری خود مانند اینستاگرام و غیره چیز دیگری را مشاهده نمی کنید نیز می توانید پنالتی شدن در سئو توسط گوگل پی ببرید.

-اگر کلمه ی کلیدی از وب سایت شما وجود دارد که جزو نتایج صفحات اول می باشد، اما بی دلیل و بی آنکه شما تغییراتی را ایجاد کنید، مشاهده می کنید که تغییر مکان داده است و  به صفحات پایین تر وارد شده است نیز می توانید به پنالتی شدن در سئو توسط گوگل پی ببرید.

– همچنین در پنالتی شدن در سئو توسط گوگل ممکن است تمامی صفحاتی که در وب سایت شما قرار دارند به طور یک باره از نتایجی که در جست و جوی گوگل آورده می شود حذف گشته باشند.

 

پنالتی شدن در سئو توسط گوگل

مطالب مرتبط
گذاشتن دیدگاه

ایمیل تان را وارد نکرده اید .وارد کردن ایمیل الزامی است