NFT چیست؟ نحوه خرید؟ چگونه تولید می شود؟

NFT چیست؟

فرآیند تحول دیجیتال که اثر خود را در دوره ای که در آن قرار داریم به جا گذاشته است، همچنان مفاهیم جدیدی را به زندگی ما می آورد و دنیا را روز به روز تغییر می دهد.

NFTکه ابعاد جدیدی را در دنیای دیجیتال رقم زده، یکی از آنهاست.

NFT  به عنوان یک موضوع متحول کننده در دنیای دیجیتال علاقه مردم را برمی انگیزد. بنابراین بسیاری از مسائل مانند گسترش ان اف تی،

تعریف آن، نحوه تولید، نحوه خرید و فروش و اینکه در چه پروژه هایی از آن استفاده می شود، از جمله سوالاتی هستند که در ذهن بسیاری از ما ایجاد میشوند.

NFT چیست؟ نحوه خرید؟ چگونه تولید می شود؟

اگر می خواهید اطلاعات جامعی در مورد NFT داشته باشید، پس با ما همراه شوید.

ان اف تی چیست؟

بسط مفهوم NFT به عنوان “Token غیر قابل تعویض بیان می شود. در واقع، ان اف تی، که می تواند به عنوان یک نوع ارز رمزنگاری نیز معرفی شود،

می تواند برخلاف دیگر انواع ارزهای دیجیتال، جدا از تعاریف کلاسیک، نشان دهنده دارایی ارزشمندی باشد.

به عنوان مثال، کالاهایی که می توانند در محیط دیجیتال وجود داشته باشند و متعلق به یک شخص هستند، می توانند به عنوان NFT طبقه بندی شوند.

از این نظر، NFTها ارزش را به عنوان یک کالا یا محصول می بینند تا یک ارز دیجیتال!

یکی از دلایل اصلی شباهت آنها با ارزهای دیجیتال این است که ان اف تی ها همچنین به ساختار مبتنی بر بلاک چین مانند بیت کوین یا اتریوم متصل هستند.

NFT ها عمدتاً از اقلام کلکسیونی هستند. به عنوان مثال، کارت های بازی که در گذشته بسیار محبوب بودند، در محیط دیجیتال به صورت NFT دیده می شوند.

تفاوت دیگر NFT با ارزهای دیجیتال این است که هر ان اف تی منحصر به فرد است و می تواند متفاوت طراحی شود.

NFT ها چگونه ساخته می شوند؟

نحوه تولید NFT یکی از جالب ترین موضوعات است. تولید NFT در استانداردهای توکن ERC-727C تهیه شده توسط توسعه دهندگان بلاک چین اتریوم تولید می شود.

البته، آسان‌تر کردن کار تولیدکنندگان NFT در اینجا مهم است زیرا جنبه فنی بلاک چین می‌تواند بسیار پیچیده شود.

پلتفرم هایی که به تولیدکنندگان برای انجام فرآیندهای تولید ان اف تی راحتی می دهند، این وضعیت را تسهیل می کنند. به این ترتیب، آنچه تولیدکنندگان در این فرآیند به آن نیاز دارند، یک کیف پول ارز دیجیتال است.

NFT ها چگونه ساخته می شوند؟

چگونه NFT دریافت کنیم؟

برای خرید محصولات از مجموعه های NFT، می توانید از سایت های دیجیتالی که به عنوان بازار ان اف تی تعریف شده اند، بازدید کنید.

به ویژه، برخی از شرکت هایی که در سال 2017 در نیویورک تأسیس شدند و به عنوان اولین بازار NFT به ارائه خدمات در این بخش ادامه می دهند، از این نظر متمایز هستند.

علاوه بر این، پرداخت هایی که برای داشتن یک ان اف تی انجام خواهید داد، فقط با پول رمزنگاری شده قابل انجام است.

ان اف تی و رابطه هنر و دیجیتال

مجموعه‌های NFT که برای فروش در محیط دیجیتال عرضه می‌شوند و توجه زیادی را به خود جلب می‌کنند، شامل تمامی کالاهایی است که در محیط مجازی تولید می‌شوند و می‌توان بر روی آن‌ها حق مالکیت را دریافت کرد.

با این حال، سهم هنر دیجیتال در همه این موارد بسیار زیاد است.

در دنیا،  بسیاری از هنرمندان مهم آثار خود را به ان اف تی تبدیل کرده و برای فروش عرضه می کنند. لذا می توان گفت که NFT ممکن است در سال های آینده محبوبیت بیشتری پیدا کند.

مالکیت و فروش آثار هنری دیجیتال با فناوری ان اف تی به این معنی است که هنرمندان می توانند آثار آینده خود را به روش های مختلف ارزیابی کنند.

NFT و رابطه هنر و دیجیتال

علاوه بر هنر دیجیتال، برندهای معروف مد و لوازم جانبی نیز محصولات خود را به پروژه های ان اف تی تبدیل می کنند. به عنوان مثال، Jacob & Co.  ساعت NFT منتشر شده توسط این برند تاثیر بسیار خوبی بر جای گذاشت.

چه چیزی NFT ها را ارزشمند می کند؟

این واقعیت که همه ان اف تی ها حاوی اطلاعات منحصر به فرد هستند و به راحتی قابل دسترسی هستند، مزایای داشتن یک محصول دیجیتالی را در مقایسه با یک محصول فیزیکی با ارزش کلکسیونی نشان می دهد.

از تولید و بازتولید محصولات تقلبی جلوگیری می کند و تضمین می کند که تمام اطلاعات مربوط به اصالت دارایی دیجیتال، از مالک و سازنده قبلی، در دسترس است.

برخلاف دارایی های رمزنگاری، NFT ها قابل تعویض نیستند. منحصر به فرد بودن هر یک تضمین می کند که هر کدام دارای ویژگی های متمایز هستند و از هم ارز بودن دو موجودیت جلوگیری می کند.

NFT ها همچنین به هنرمندان اجازه تولید می دهند. این امر باعث شد تا تولید آثار دیجیتال با ارسال آثار آنها به سراسر جهان فراگیر شود و با پیشی گرفتن از نهادهای واسطه، خریداران و تولیدکنندگان را با سهولت بیشتری گرد هم بیاورند.

مقاله مرتبط: متاورس چیست؟ چه می کند؟

چه چیزی NFT ها را ارزشمند می کند؟

علاوه بر این، در صورتی که اثر خریداری شده تغییر کند، حقوق هنرمند با مشخصات کپی رایت محفوظ است و تهیه کننده در مبادلات بعدی سهم خواهد داشت.

به عنوان مثال، بازیگر ویلیام شاتنر کارت های دیجیتال متشکل از عکس های خودش را پردازش کرد و این عکس های دیجیتال را فروخت. اگر این کارت ها دست به دست شوند، به عنوان تولیدکننده سهم می گیرد.

برخی از ویژگی های دیگر ان اف تی ها عبارتند از: همه آنها دارای یک منطقه خاص هستند – محتوای خریداری شده برای یک بازی را نمی توان در بازی دیگر استفاده کرد.

محصولات را نمی توان کپی و تکه تکه کرد، حذف یا تغییری وجود ندارد زیرا در بلاک چین و با قراردادهای هوشمند پردازش می شوند و صحت هر محصول به صورت شفاف نمایش داده می شود که قابل کنترل است.

جمع بندی

توکن غیرقابل تعویض (NFT)، در کوتاه ترین تعریف، یک دارایی دیجیتال منحصر به فرد است. بسیاری از دارایی های دیجیتال منحصر به فرد، از اقلام کلکسیونر گرفته تا کفش های مجازی و محتوای بازی های مجازی را نشان می دهد.

ان اف تی ها با استفاده از فناوری بلاک چین، عمدتا با استانداردهای توکن اتریوم تولید می شوند.

ارزش NFT ها

با این حال، بر خلاف ارزهای دیجیتال، آنها با استاندارد ERC-20 اتریوم معامله نمی شوند، بلکه در استانداردهای ERC-721 و ERC-1155 معامله می شوند.

با نوآوری های تکنولوژیکی عصر ما، داشتن محصولات دیجیتال در بین مردم رواج یافته است و از سال 2017 بیش از 174 میلیون دلار برای NFT ها هزینه شده است.

تعادل عرضه و تقاضا تضمین می کند که قیمت ها در NFTها و همچنین در تمام دارایی های ارزشی تعیین می شوند.

با توجه به منحصربفرد بودن ان اف تی ها، محصولات فروخته شده کلکسیونی محسوب می شوند و ارزش آنها بسیار بالاست.

مطالب مرتبط
گذاشتن دیدگاه

ایمیل تان را وارد نکرده اید .وارد کردن ایمیل الزامی است