تولید محتوا به چه صورت است ؟

آموزش تولید محتوا در صورت داشتن یک محتوای با ارزش و استاندارد که موجب جلب توجه مخاطب شده و مطالب نوشته شده تاثیر زیادی در روی الگوریتم های گوگل داشته را با هم در این مقاله می آموزیم. چون تولید محتوا اصلا کار راحت و آسانی نمی باشد. ولی در صورت رعایت تمامی قوانین و استانداردهای سئو می توانید یک تولید محتوای موثر را انجام داد. از دلایل این که تولید محتوا مهم است این است که برای ارتباط با کاربر محتوای سایت است که حرف اول را می زند. همه ی این کارهایی که سئو با سایت می کند جهت این است که یک محتوایی برای کاربر تهیه کنیم که تاثیر گذار بوده و ارزشمند باشد. به عبارت دیگر باید گفت که اصلی ترین هدف از تولید محتوا این است که پیام سایت را به درستی برای کاربر انتقال داده و موجب رضایت وی باشد.

این حالت زمانی ممکن می شود که وب سایت در دید کاربر باشد و این کار را با رعایت اصول و استانداردهای سئو در تولید محتوا می توان ممکن کرد. که نتیجه ی این کار در افزایش رتبه ی سئو سایت و در نهایت قرار گرفتن در نتایج بالای موتور جست و جو است. از وقتی که سئو دارای مفهوم با ارزشی شد موجب پیدایش و تولید محتواهای خیلی قوی در فضای اینترنت به وسیله وب سایت ها شد. ولی با نهایت تاسف برخی از افراد فقط بر روی الگوریتم های سئو تمرکز داشته و قصد ایجاد محتواهایی را داشتند که فقط در رتبه سئو سایت تاثیر داشته ولی با آپدیت های جدید موتورهای جست و جو و ربات ها این وب سایت ها را شناسایی می کند. هدف اصلی از آموزش تولید محتوا در این است که بهترین صفحه های وب را شناسایی کرده که بر روی کاربران رضایت بخش بوده اند.

tolid1 تولید محتوا به چه صورت است ؟

 

ذره بین گوگل محتوا را به چه صورت درک و بررسی می کند؟

ربات های گوگل  دارای استانداردهای معینی جهت بررسی و شناسایی کلمه های کلیدی و محتوای صفحه ها دارد که در ابتدا در تلاش است که با شناسایی مفهوم کلمه های کلیدی به وسیله ی الگوریتم های متفاوت در مراجعه به اولین صفحه های وب سایت کیفیت آن وب سایت را بسنجد. و بعد از آن با مقایسه ی وب سایت با سایر سایت ها جایگاه آن را در نتیجه های جست و جو تعیین می کند.

تشخیص مفهوم کلمه کلیدی به عوامل متعددی بستگی دارد اگر نمونه ای از آن بخواهیم داشته باشیم می توان به محل قرار گرفتن محتوا در صفحه اشاره کرد. این کار بر روی مفهوم کلمه ها و مقایسه ی آن با بقیه ی کلمات صفحه می تواند  دارای اثربخشی زیادی شود. فاکتورهایی که به وسیله ی ربات های گوگل مورد بررسی قرار می گیرد  که بر کیفیت و موضوع صفحه تاثیر دارد به شرح زیر است:

 • محل قرار گیری
 • چیدمان محتوای صفحه
 • طراحی رابط کاربری
 • ارتباط معنایی کلمات
 • استانداردهای نگارشی
 • خوانایی محتوا

در گذشته هر اندازه که میزان تعداد کلمه های کلیدی اصلی زیاد بود شانس این که در جایگاه های بالاتری قرار می گرفت بیشتر بود. ولی با تکنیک های جدید موتورهای جست و جو این شانس کم تر شده و گوگل همانند یک کاربر واقعی رفتار کرده و عمل می کند. امروزه تکرار کلمه کلیدی اصلی ممکن است باعث جریمه ی سایت قرار گرفته تا موجب کسب رتبه ی بالاتری در نتایج جست و جو شود.

tolid2 تولید محتوا به چه صورت است ؟

 

اصول سئو در آموزش تولید محتوا چیست؟

اصول سئو در آموزش تولید محتوا را به صورت ده گام توضیح می دهیم؟

گام اول: مفهوم کلیدی نباید به صورت آنی انتخاب شود. و می توان مطابق با استراتژی وب سایت و یا متناسب با مطالب محتوا کلمه کلیدی را مشخص کرد. نکاتی که باید به هنگام انتخاب موضوع رعایت کنیم به شرح زیر است:

 • 1 ماهیت کلمه
 • 2 تعیین کلید واژه ی مرکزی
 • ·       3 توجه به کنیبالیزیشن
 • ·       4 ارتباط با موضوع تخصصی سایت

برخی از مواردی که موجب می شود تا نگارش محتوای ما اثربخش نباشد تعیین یک موضوع بی ربط با فعالیت سایت است. این کار ممکن است باعث شود که تولید محتوا نتیجه ای بر روی کاربر نداشته و بی اثر باشد. برای این که مفهوم کلمه کلیدی مرتبط با تولید محتوا باشد می توان به آمار جست و جوی آن در موتورهای جست و جو دقت کرد.

دومین قدم برای آموزش تولید محتوا شناسایی موضوعات مرتبط است که بعد از انتخاب مفهوم کلیدی و معیین کردن کلید واژه ی مرکزی باید موضوع هایی که در ارتباط با تولید محتوا هستند را بشناسیم. می توان این کار را با استفاده از پیشنهادهایی که گوگل به وسیله ی رقیب ها ارائه می دهد را انجام داد.

سومین قدم برای آموزش تولید محتوا طراحی بیلبورد و شناخت نیاز و اهداف کاربر است. منظور از بیلبورد محتوا همان مفهوم هایی است که کاربر به آن نیاز دارد در صورت داشتن طراحی مناسب می توان از محتوایی که آماده کرده این درک درستی داشته باشیم و به این صورت نوشتن آن خیلی لذت بخش واقع می شود.

چهارمین قدم در آموزش تولید محتوا می تواند انتخاب عنوان اصلی به صورت جذاب و تهیه ی مقدمه ای کاملا گیرا برای مطالعه ی ادامه ی محتوا برای کاربر باشد. با رعایت این گام می توان حضور مخاطب را در صفحه ی وب سایت خود را تضمین کنید.

پنجمین قدم در آموزش تولید محتوا طراحی جزایر محتوایی است که منظور از آن مفهوم هایی جدا از هم ولی وابسته به موضوعات اصلی محتوا است. رعایت این موضوع می تواند برای شما در پوشش دادن اکثر نیازهای کاربر کمک کند. در جزایر محتوایی رعایت موارد زیر از اهمیت ویژه ای برخوردار است:

 • انتخاب عنوان 2h
 • نگارش متن
 • استفاده از تصاویر مرتبط
 • لینک دادن داخلی و یا خارجی

ششمین قدم در آموزش تولید محتوا درج کردن عکس ها و تصویرهای مربوط به موضوع محتوا است. و جزء بخش های مهم در آموزش تولید محتوا است چون وجود یک عکس می تواند به اندازه ی هزاران کلمه پیغام متن را به مخاطب برساند. و همین موضوع را الگوریتم های گوگل می دانند و برای همین علت به وب سایت هایی که در محتواهای خود از این روش استفاده می کنند ارزش بالایی برخوردار است. منظور از درج تصاویر مناسب این است که زمانی که متن محتوا پاک شد مخاطب با دیدن آن تصویر مفهوم کلی محتوا را درک نماید. البته سئو برای درج تصویرها نیز تکنیک هایی دارد که به شرح زیر است:

 • سایز مناسب
 • حجم استاندارد
 • متن جایگزین
 • عنوان فایل

هفتمین قدم در آموزش تولید محتوا ایجاد لینک سازی داخلی و خارجی است که بخش اصلی از فرآیند تولید محتوا در سایت ها به حساب می آید. برای ربات های گوگل از همان ابتدا ایجاد لینک سازی صحیح برای درک ارتباط های موضوعی و همین طور جهت اعتبارهای صفحات وب از مهمترین ابزارها بوده که در فضای وب این کار از اهداف بالاتری برخوردار است و آن هم ایجاد راه های دسترسی برای مطالب جدید و در رابطه با همان موضوعات برای کاربران.

هشتمین قدم برای آموزش تولید محتوا دسته بندی و برچسب گذاری است که خطرناک ترین اشتباه سئو در همین قدم رخ می دهد بنابراین از حساسیت بالاتری برخوردار است.

نهمین قدم برای  آموزش تولید محتوا خوانایی و نکات نگارش است

دهمین قدم برای آموزش تولید محتوا نگارش عنوان برای صفحه است باید برای جلب نظر کاربر و تشویق آن برای ادامه ی مطالعه ی آن از عنوان جذابی استفاده کنیم

tolid3 تولید محتوا به چه صورت است ؟

 

مطالب مرتبط
گذاشتن دیدگاه

ایمیل تان را وارد نکرده اید .وارد کردن ایمیل الزامی است