0
0

چگونه در سرچ گوگل قرار بگیریم؟

288 بازدید
blank

قرار گرفتن در سرچ گوگل برای صاحبان سایت یک موقعیت فوق العاده ای است. و ممکن است در ابتدای ایجاد سایت و راه اندازی آن این مورد ذهن شما را درگیر کند که چگونه در سرچ گوگل باشیم, با ذکر یک مثال برای شما اهمیت این موضوع را  مشخص می کنیم, شاید در صورتی که سوالی ذهن شما در مورد کارایی یک وسیله ی برقی درگیر کرد اولین کاری که می کنید به موتورهای جست و جوی واقع در اینترنت مانند گوگل مراجعه کرده و شروع به جست و جوی کارایی آن می کنید و از نتیجه هایی که برای شما در صفحه ی اول گوگل یا هر موتور جست و جوی دیگر برای شما می آورد یکی از وب سایت ها را انتخاب می کنید البته این موضوع شایان به ذکر است که از چند وب سایتی که در بالای نتیجه های جست و جو برای شما آمده است شما برای رفع سوال خود انتخاب می کنید.

پس از این مطلب نتیجه می گیریم که هر اندازه وب سایت شما در نتیجه های بالای موتورهای جست و جو قرار بگیرد امکان بازدید و دیده شدن آن برای کاربران زیاد می شود. پس بر همین اساس اهمیت قرار گرفتن وب سایت در سرچ گوگل برای افرادی که به دنبال جواب قانع کننده بر این سوال بودن مشخص می شود.  در صورتی که صاحب وب سایت موقع ایجاد سایت برای کسب و کار خود استراتژی آینده نگری را داشته باشد مطمئنا در آینده ضرر نخواهد کرد, در مثال بالا همان گونه که گفتیم کاربر جست و جو گر سعی در پیدا کردن پاسخ سوال خود در سه یا نهایتا 5 وب سایت اول می شود و شاید برای همه این اتفاق رخ بدهد که تا الان برای جست و جوی پاسخ خود به صفحات دوم مراجعه نکرده باشد چون به احتمال زیاد دلیل بی توجهی آن این است که در همان سه وب سایت اول جواب سوال خود را پیدا کرده است, بنابراین قرار گرفتن وب سایت در سرچ گوگل و رنک های اول و صفحات اول موتور جست و جو از اهمیت بالاتری برخوردار است.

blank

برای این که وب سایت شما در سرچ گوگل قرار بگیرد باید کدام ترفند ها را رعایت کنید:

 وب سایت برای این که در جست و جوی گوگل در رتبه های برتر قرار بگیرد باید از لحاظ سئو سایت بسیار قوی باشد و برخی ترفندهایی برای این کار و قرار گرفتن در سرچ گوگل وجود دارد که در این مقاله به آن ها می پردازیم:

  • ثبت آدرس سایت در گوگل: صد در صد که بعد از طراحی و بهینه سازی وب سایت خود که بهترین شکل انجام داده اید بی صبرانه منتظر فشار دادن دکمه ی انتشار آن هستید و دوست دارید تا محتوا و مطالبی را که برای مخاطبین خود تهیه کرده اید را به اشتراک بگذارید, ولی خوب همان گونه که می دانید موتور جست و جوی گوگل روزانه صدها وب سایت را کراول کرده و مطابق با فاکتورهایی که برای رتبه بندی خود دارد به هر یک از صفحه های وب رتبه می دهد. برای این که به این پروسه ی موتورهای جست و جو سرعت داد باید در گوگل برای وب سایت خود آدرس ثبت کنید, با این کار علاوه بر بهبود دادن به پروسه ی ایندکس شدن وب سایت موجب می شود از الگوریتم های جدید موتور جست و جو و به روز رسانی های جدید آن باخبر شوید. برای این کار و قرار گرفتن در سرچ گوگل می توانید بعد از ایجاد حساب کاربری در گوگل سرچ کنسول از آن برای ثبت آدرس وب سایت خود استفاده نمایید. این روش بهترین و آسان ترین روش می باشد. در صورت این که تاکنون در سرچ کنسول وب سایت خود حساب کاربری ایجاد نکرده اید هر چه سریع تر برای قرار گرفتن وب سایت خود در سرچ گوگل اقدام نمایید.
  • تولید عناوین ترغیب کننده
  • بهینه سازی سرعت وب سایت
  • اعتبار نام دامنه
  • استفاده از بک لینک های معتبر
  • تهیه ی مقاله های بیشتر
  • استفاده از ادورد برای قرار گرفتن در سرچ گوگل
blank

انتخاب کلمه کلیدی چه تاثیری بر روی قرار گرفتن وب سایت در سرچ گوگل می تواند داشته باشد؟

  • انتخاب کلمه ی کلیدی مناسب: یکی دیگر از 200 فاکتوری که موتور جست و جوی گوگل برای ایندکس کردن و یا کراول کردن صفحات وب سایت برای قرارگیری در سرچ کنسول انجام می دهد انتخاب کلمه ی کلیدی متناسب با اصول سئو است. کاربران هدف با دیدن کلمه های کلیدی متداول در محتواها و عنوان ها و تگ های موتور جست و جو می تواند متوجه این موضوع شود که کسب و کار وب سایت در مورد چه چیزی می باشد و موجب نمایش چه صفحه هایی و مرتبط با چه موضوعاتی را به مخاطبین می شود.

بر همین اساس باید اهمیت ویژه ای را در انتخاب کلمه ی کلیدی محتوای وب سایت خود داشته باشید چون کلمه ی کلیدی می تواند موجب بهبود رتبه ی وب سایت شما قرار گرفته و آن را در سرچ گوگل قرار دهد و در صورت انتخاب نادرست آن ممکن است رتبه ی وب سایت شما را از لحاظ قرار گرفتن در نتیجه های جست و جو بسیار پایین آورده و در نهایت موجب بازخورد کم آن شود. در موقع انتخاب کلمه ی کلیدی متناسب با محتوا  و وب سایت خود باید به اندازه ی جست و جو شدن کلمه ی کلیدی و مطابقت داشتن آن با نیاز کاربرها دقت داشته باشید و یک نکته بسیار مهم در مورد انتخاب کلمه ی کلیدی این است که در وب سایت خود کلمه ی کلیدی مرتبط با محتواهای موجود به کار ببرید.

  • استفاده از کلمه های کلیدی طولانی: بعضی موارد شاید نتیجه ای از کلمه ی  کلیدی در رقابت ها دریافت نکنید و دلیل آن را ندانید, علت آن را می توانید با استفاده از کلمات کلیدی طولانی رفع کنید.  مانند این که با انتخاب سرچ گوگل به عنوان کلمه کلیدی نتوانید در صفحه ی اول موتور جست و جوی گوگل قرار بگیرید برای این کار می توانید با تغییر سرچ گوگل به کلمه ی کلیدی طولانی تر مثل چگونه در سرچ گوگل باشیم شانس خود را برای این کار بیشتر کنید.

البته ذکر این موضوع نیز خارج از قاعده نمی باشد که هر عبارت طولانی امکان دریافت ترافیک بالا را برای سایت شما به ارمغان نمی آورد. فقط زمانی می توانید با انتخاب کلمه کلیدی طولانی  موجب بهبود عملکرد آن شوید و وب سایت خود را در سرچ گوگل ببینید این است که کلمه ی کلیدی طولانی را به تعداد زیادی در محتوای خود استفاده کنید. طبق آمار به دست آمده از تحقیق ها و بررسی های اخیر این موضوع مشخص شده که بخش قابل توجهی از سرچ گوگل را کلمه های کلیدی طولانی مختص خود کرده است. و همین طور ذکر این نکته از قاعده مستثنی نمی باشد که احتمال رتبه گرفتن کلمه های کلیدی طولانی و نمایش آن در سرچ گوگل نسبت به کلمه های کلیدی کوتاه بیشتر است چون رقابت بر سر آن خیلی کمتر می باشد. و از آن جایی که جست و جوی کاربران بر روی عبارات بلند نسبت به کلمه های کلیدی کوتاه بیشتر است به دلیل این که آن ها علاقه دارند به صورت مستقیم اطلاعات دقیق و مورد نظر خود را پیدا کنند.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://viraseo.ir/?p=6252
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
blank

نظرات

0 نظر در مورد چگونه در سرچ گوگل قرار بگیریم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.