هک رشد چیست و چگونه کار میکند؟

هک رشد چیست؟

هک رشد، تهیه یک استراتژی رشد برنامه ریزی شده برای ارائه یک مدل کسب و کار به کاربر است.

اگرچه این مفهوم دارای سابقه ای چند ساله است، اما بسیاری از شرکت ها پروژه هایی را با نام “استراتژی رشد” سال ها پیش توسعه دادند.

وقتی هک رشد را به دو قسمت هک و رشد تقسیم می کنیم و به آن می پردازیم، ابتدا باید قسمت رشد را بررسی کنیم.

چیزی که ما باید از این قسمت بدانیم این است که ترافیک اینترنتی و تعداد دنبال‌کنندگان در رسانه‌های اجتماعی نمی‌تواند مستقل و به دور از معیارهای رشد واقعی باشد.

هک رشد چیست؟

بخش دوم مفهوم هک رشد، بخش هک، بسیار متفاوت از آن چیزی است که فکر می کنید.

آنچه باید از هک درک شود، دزدی نرم افزاری یا تصرف منابع رایگان نیست، بلکه استفاده از روش های مختلف به جای روش های استاندارد برای تولید موثرترین و خلاقانه ترین راه حل ها برای مشکلات شناسایی شده است.

هکر رشد کیست؟

افرادی که در هک رشد مشارکت دارند، “هکرهای رشد” نامیده می شوند. هکرهای رشد که متخصص بازاریابی دیجیتال هستند، مهارت خاصی در سئو، استفاده از ابزارهای تحلیلی و تجزیه و تحلیل، تست کاربر و طرح های شبکه های اجتماعی، محتوای ویروسی دارند.

هکرهای رشد در واقع به بازاریابی آنلاین مشغول هستند، اما تفاوت آنها با بازاریابان آنلاین این است که انواع موضوعات را تجزیه و تحلیل می کنند، معیارها را به صورت آنلاین آزمایش می کنند و ارائه می دهند.

سئو، گوگل آنالیتیکس و سایر ابزارهای تحلیلی، بازاریابی محتوا، تست A/B، بازاریابی ویروسی و بازاریابی شبکه های اجتماعی پرکاربردترین مفاهیم در هک رشد هستند.

دلیل اینکه هک رشد در مقایسه با بازاریابی آنلاین بیشتر با استارتاپ های اینترنتی مرتبط است این است که به بودجه کمتری نیاز دارد.

هک رشد; شرکت های بزرگی مانند Linkendln، Twitter، Facebook از آن استفاده می کنند.

محدودیت بودجه و مصرف سرمایه در توسعه اینترنت مستلزم مفهوم Growht Hacking است و برنامه ریزی رشد را قادر می سازد با بودجه های کمتر محقق شود.

نه تنها پروژه‌ها و شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی در مقیاس کوچک، بلکه رسانه‌های اجتماعی و سایت‌های ذخیره‌سازی داده نیز که امروزه اغلب از آنها استفاده می‌کنیم، به طور فعال از این استراتژی استفاده می‌کنند.

هک رشد چگونه کار می کند؟

1- تجزیه و تحلیل داده ها

برای یافتن مسائل مرتبط با رشد، باید هم تلاش های بازاریابی خود و هم رفتار کاربران در پیاده سازی وب سایت خود را تجزیه و تحلیل کنید.

هکرهای رشد برای انجام این کار نیاز به تسلط بر ابزارهایی مانند Google Analytics، Hotjar، Mixpanel، Kissmetrics دارند که در سراسر جهان محبوب هستند.

مقاله مرتبط: حمله DoS و DDoS چیست؟ روش های حفاظتی چیست؟

هک رشد چگونه کار می کند؟

در مرحله اول این تحلیل ها باید نهادهای فنی خود را بسازند. در مرحله دوم، داده های این ابزارها باید خوانده و تفسیر شوند.

در فرآیند تفسیر داده‌ها، بررسی داده‌های آماری و داده‌های نوشتاری و شفاهی غیرآماری مانند تحقیقات کاربر و پرسشنامه مهم است.

2- اطلاعات فنی

روند رشد به صورت آزمایش سریع ایده ها و تجزیه و تحلیل ایده های ناموفق، حصول اطمینان از یادگیری و به کارگیری آنها با جزئیات بیشتر از ایده های موفق ادامه می یابد.

انتظار می رود دانش فنی هکرهای رشد در خصوص مطالعات رشدی که در این مدت انجام می شود بالا باشد.

3- تفکر خلاق

هکرهای رشد موفق، راه حل های متفاوتی برای مشکلات ارائه می دهند، غیر از راه حل هایی که افراد ارائه می دهند. دستیابی به این تنها با تفکر خلاق قدرتمند است.

آنها باید راه‌حل‌ها را در زمینه‌های بخش‌های مختلف بدانند و بتوانند به این فکر کنند که چگونه آنها را با مشکلاتی که با آن سر و کار دارند سازگار کنند.

آموزش هک رشد

هک رشد یکی از مفاهیم محبوب امروزه در تقاطع اینترنت و تجارت است. در حالی که هر روزه بسیاری از رویکردها و نظریه‌های مختلف در حال ظهور هستند، گاهی اوقات می‌توانیم به طرز وحشتناکی از موضوع دور شویم.

آلودگی اطلاعاتی ناشی از آن می تواند ما را از استفاده از این مفهوم و نتیجه نگرفتن باز دارد.

به خصوص کارآفرینان اینترنتی در سردرگمی بزرگی در مورد این مفهوم هستند که باید در مرکز همه فرآیندهای آنها باشد.

Gworth Hacking  چگونه انجام می شود و چه تکنیک هایی وجود دارد؟

استراتژی بازاریابی که هدف آن رشد سریع و عملی است، از طریق یک مدل خاص اجرا می شود. ما می‌توانیم کدگذاری AARRR را به عنوان پاسخی به این سوال نشان دهیم که چگونه هک رشد را انجام دهیم.

AARRR مخفف:

Acquisition : جذب (کسب کاربر جدید)

Activation : فعال سازی (فعال سازی کاربران)

Retention: حفظ (حفظ کاربران فعال به دست آمده)

Referral : ارجاع (به دست آوردن کاربران با مراجع)

Revenue : درآمد

AARRR

موارد بالا نقشه راه هک رشد هستند. شرکت‌ها مدلی را طراحی و اجرا می‌کنند که چگونه آن را برای خود بسازند. در عین حال، تکنیک های مختلفی در این فرآیند وارد می شوند.

تکنیک های مختلفی برای رشد سریع شرکت ها وجود دارد. با این حال، اساسا می ‌توانیم تکنیک‌ هایی را که Growth Hacking به آن‌ها نیاز دارد به سه دسته تقسیم کنیم.

“هک رشد” را می توان از طریق بازاریابی محتوا، رسانه های اجتماعی و تلاش های تبلیغاتی به دست آورد.

هدف بازاریابی محتوا جلب کاربران با تولید محتوا است. در این زمینه، شرکت ها محتوایی را تهیه می کنند که برای مخاطبانی که در نتیجه تجزیه و تحلیل تعیین کرده اند، جذاب باشد. بنابراین، آنها ترافیک ارگانیک به دست می آورند.

در سمت رسانه های اجتماعی، شرکت ها نیز برای مخاطبانی که تعیین کرده اند، مطالعات ویژه ای انجام می دهند. بنابراین، شرکت ها قصد دارند کاربران جدید را از طریق رسانه های اجتماعی به دست آورند.

مطالعات تبلیغاتی جامع ترین این تکنیک ها هستند. موسسات با بهره گیری از تمامی موهبت های دنیای دیجیتال سعی در تاثیرگذاری بر مخاطبان هدف خود دارند.

نمونه موفقیت آمیز هک رشد

نمونه های زیادی از هک رشد وجود دارد. روش “لیست انتظار” یکی از محبوب ترین فرمول ها است. صندوق پستی از افرادی که می خواهند با صفحه انتظار عضو شوند استقبال می کند.

این برنامه که نشان می‌داد هزاران نفر در صف هستند، یک مطالعه هک رشد برای ارائه «اعتماد» انجام داد.

نمونه موفقیت آمیز هک رشد

مطالب مرتبط
گذاشتن دیدگاه

ایمیل تان را وارد نکرده اید .وارد کردن ایمیل الزامی است