تاثیر قالب سایت در سئو

امروزه با پیشرفت تکنولوژی وب سایت ها به طرق مختلفی تشکیل می یابند.

هر وب سایتی ممکن است از بیس توسط برنامه نویسان کد نویسی شده باشد یا این که توسط سیستم تولید و مدیریت محتوای وردپرسی یا جوملا و غیره تشکیل می یابند.

به سیستم های مدیریت محتوا، CMS نیز گفته می شود.

سیستم های مدیریت محتوا همواره در توسعه وب سایت از همان ابتدای کار، کمک بسیاری را کرده اند اما همیشه نمی توان گفته این سیستم ها بهترین موارد برای توسعه وب سایت می باشند.

چرا که همواره با محدودیت هایی رو به رو هستند و گاه نیاز است سراغ فریمورک هایی از زبان های برنامه نویسی برویم که امکاناتی را دارند که این سیستم ها ندارد.

به طبع زمانی که ما از این سیستم ها استفاده نمی کنیم، تکلیف مشخص است.

وب سایت ما باید در این صورت از صفر تا صد توسط فریمورک های زبان های برنامه نویسی، نوشته شود و توسط پایگاه داده ها توسعه داده شوند.

اما در سیستم های وردپرسی مسئله متفاوت از این نوع وب سایت ها اس.

در سیستم های وردپرسی می توان از قالب های آماده استفاده کرد و هم چنین می توان در صورت تمایل این قالب را از ابتدا و بیس تغییر داد.

قالب ها مزایای زیادی برا وب سایت ما دارند: این قالب ها می توانند زیبایی وب سایت ما را قوت بخشند.

تاثیر قالب سایت در سئو

می توانند کارایی وب سایت را بسته به نوع قالب بهبود دهند و هم چنین می توانند سازگاری وب سایت را با موتور های جست و جو گر از لحاظ سئو وب سایت افزایش دهند که این خود به تنهایی مزیتی بزرگ برای یک وب سایت با قالب اختصاصی محسوب می شود.

چرا که  یک وب سایت تنها مورد کاوش توسط کاربران انجام نمی گیرد بلکه موتور های جست و جو گر نیز درون وب سایت شما خزش دارند.

پس باید هم از دیدگاه کاربر و هم از لحاظ موتور های جست و جو گر دارای کیفیت و قالبی مطلوب باشد.

چرا که ربات های موتور های جست و جو گر درکی متفاوت تر از انسان دارند و آن ها تنها وب سایت شما را از دیدگاه یک ماشین بررسی می کنند.

چیزی که توسط ربات های جست و جو گر بررسی می شود خواندن صفحات با چشم یا به عبارتی مطالعه ی چشمی همانند انسان نیست. بلکه این کدگذاری های یک وب سایت است که ربات را تحت تاثیر قرار می دهد.

کد ها، هم محتوای وب سایت را به صورت کدگذاری و به زبان  ماشین به ربات ها نمایش می دهند و هم قالب وب سایت را از دیدگاه کاربر به شکل کد در می آورند تا ربات ها متوجه نحوه ی چیدمان وب سایت شما شوند.

به همین دلیل است که کدنویسی وب سایت شما باید تمیز باشد تا تاثیر گذاری آن علاوه برانسان، بر روی ربات ها نیز نمایان گردد.

تاثیر قالب نامناسب در سئو

محتوای وب سایت شما باید در ارائه مطالب تعادل داشته باشد.

تاثیر قالب سایت در سئو

هنگامی که بین داده های وب سایت شما نا هماهنگی و عدم انسجام حاکم باشد، کاربر از اسکرول کردن در وب سایت شما خسته می شود و یه دلیل سر در گمی ای که از وب سایت شما به او القا شده است، سعی می کند هر چه زود تر وب سایت شما را ترک کند.

در نتیجه زمانی که کاربر مدت کمتری را در وب سای شما سپری می کند، در نتیجه بازدید وب سایت و هم چنین تعداد کلیک های آن کم تر می شود و آمار سئو آن پایین می آید و در نتیجه در رتبه بندی وب سایت نیز تاثیر می گذارد.

ترکیبات HTML و سیستم های مدیریت محتوای وردپرسی باعث می شوند شما وب سایت خود را به درستی سازماندهی نمایید و به آن انسجام ببخشید.

چرا که تگ های HTML می توانند خوانایی صفحات وب سایت شما را افزایش و بهبود بخشند.

به خصوص تگ های عنوان که باعث می شود بازدید کننده با نیم نگاهی به عنوان متوجه شود که آیا محتوای صفحه ی شما به درد او می خورد یا خیر.

به همین دلیل تگ های عنوان در سئو وب سایت بسیار تاثیر گذار هستند و همواره تا حد زیادی آن را بهبود می دهند.

هم چنین نکته ی دیگری که در تاثیر قالب سایت در سئو حائز اهمیت است این است که اگر شما از تبلیغات نیز در وب سایت خود بهره می برید، اگر در استفاده از تبلیغات در وب سایت زیاده روی نمایید ممکن است تاثیراتی بر روی رتبه سئو خود داشته باشد.

البته این تاثیر را می توان تاثیر سوء دانست چرا که تبلیغات زیاد و به درد نخور کاربر را ممکن است خسته کند و نارضایتی او را بر انگیزد.

تاثیر قالب سایت در سئو

از دیدگاه ربات ها نیز در تاثیر قالب سایت در سئو، باید کد های وب سایت شما استاندارد باشند، چرا که کد های استاندارد توسط آن ها بررسی می شود نه تعداد تبلیغات شما.

اگر استاندارد بودن کد ها در صفحات رعایت نشود، باعث تاثیر سوء در سئو وب سایت از سوی ربات ها می گردد.

نتیجه:

شما باید بین صفحات از دیدگاه کاربر و هم چنین صفحات از دیدگاه ربات ها، تناسب ایجاد کنید تا هر دو مورد را متعادل نگه دارید.

مطالب مرتبط
گذاشتن دیدگاه

ایمیل تان را وارد نکرده اید .وارد کردن ایمیل الزامی است