برنامه پینترست چیست و ۵ نکته در مورد pinterest

برنامه پینترست چیست؟

اگرچه برنامه پینترست به اندازه سایر برنامه های رسانه های اجتماعی محبوب نیست، اما اخیرا در کشور ما کاربران زیادی را جذب کرده است.
از آنجایی که زیاد شناخته شده نیست،
مردم تعجب می کنند که برنامه     Pinterest  چه کار می کند. چیست و چه کاربردی دارد؟ چگونه از اپلیکیشن پینترست استفاده کنیم؟ در این مطلب تمام جزئیات مهم راجب این برنامه آورده شده است.

سایت پینترست اخیرا شروع به بازدید مکرر کرده است. اگرچه اکثر مردم نام این سایت را می دانند، اما نمی دانند برای چیست. به همین دلیل تحقیقاتی در مورد سایت پینترست در اینترنت وجود دارد.

پینترست به عنوان یک سایت شبکه اجتماعی با اشتراک گذاری بصری زیاد شناخته می شود. اگرچه در کشورهای مختلف بیشتر شناخته شده است اما اخیرا در کشور ما نیز طرفداران بسیاری کسب کرده است.

سایت Pinterest نام خود را از دو کلمه pin و interest گرفته است. لذا می توانید تصاویری را که با علایق شما سازگاری دارند، به تابلوهای خود اضافه کنید و هر زمان که بخواهید آنها را مشاهده کنید.پینرست چیست

 

چگونه از برنامه پینترست استفاده کنیم؟

در سیستم پینترست ابتدا باید مراحل ثبت نام را انجام دهید. می توانید با سایر حساب های رسانه های اجتماعی خود وارد سایت شوید یا یک عضویت جدید باز کنید. پس از تکمیل مراحل عضویت، می توانید طبق علایق خود تابلو ایجاد کنید.

امکان پین کردن تصاویری که دوست دارید در این برنامه وجود دارد.

در صورت تمایل می توانید دوستان خود را نیز فالو کنید یا افرادی که تابلوی آنها را دوست دارید دنبال کنید.

پس از اینکه عضو پینترست شدید، افزودن تصاویری که دوست دارید به تابلوی شخصی خود، پین کردن نامیده می شود. یک دکمه قرمز رنگ در دو طرف تصویر وجود دارد. با کلیک بر روی این دکمه می توان به راحتی تصویری را به تابلو اضافه کرد.

با بازکردن تابلوی جدید مناسب برای هر یک از علایق خود می توانید به راحتی تصویر مربوطه را به این تابلو اضافه کنید. علاوه بر این، این امکان وجود دارد که تصاویر موجود در برد خود را با فالوورهای خود به اشتراک بگذارید.

امکان تغییر گزینه های زبان به راحتی از قسمت تنظیمات وجود دارد. لازم نیست فقط از کامپیوتر وارد شوید. همچنین می توانید اپلیکیشن Pinterest را در گوشی های هوشمند خود دانلود کرده و وارد شوید و از آن استفاده کنید.

پینترست

تاریخچه برنامه پینترست

برنامه پینترست که در سال های اخیر به عنوان یک شبکه اجتماعی پرطرفدار در اروپا و آمریکا ظهور کرده است و توسط کاربران بسیاری استفاده می شود، در سال 2010 توسط پل اسکیرا، ایوان شارپ و بن سیلبرمن در آمریکا تاسیس شد.

شما میتوانید این مقاله را نیز در مورد هاست و دامین مطالعه کنید

پینترست در اولین دوره معرفی خود، تجربه محدودی را با قابلیت پین کردن، ساختار متشکل از جداول و دسته بندی های محدود به کاربران داد.

بزرگترین ویژگی که پینترست را از سایر شبکه های اجتماعی متمایز می کند “پین کردن” است . به همین دلیل است که Pinterest در اولین سال تاسیس خود بر روی توسعه ویژگی “پین کردن” تمرکز کرد که آن را از سایر شبکه های اجتماعی متمایز می سازد.

پین پینترست چیست؟

این یک نشانک بصری است که می تواند چیزهای زیبایی را که در اینترنت یا پینترست یافت می شود ذخیره کند.

پینترست

تابلوی پینترست چیست؟

جایی است که پین ​​ها بر اساس موضوع یا موضوع خود با هم گروه بندی می شوند. برای اشتراک گذاری طبقه ای مفید است.

ویژگی های  Pinterest

در نتیجه جستجوی خود، با گزینه های زیادی روبرو خواهید شد. اگر وسط تصویری که دوست دارید کلیک کنید (ذره بین ظاهر می شود) تصویر در یک صفحه باز می شود.

اما اگر روی دکمه قرمز رنگ سمت چپ زیر عکس کلیک کنید، این بار به تابلویی می روید که آن عکس در آن قرار دارد. شما روی تصویر کلیک کردید و تصویر در یک صفحه قرار گرفت، اکنون می خواهید این تصویر را نگه دارید.

سپس تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی دکمه “pin it” در گوشه سمت چپ بالای تصویر کلیک کنید. بنابراین، می توانید تصاویری را که دوست دارید به مجموعه خود اضافه کنید. البته قبل از افزودن تصویر به برد خودتان، صفحه ای ظاهر می شود و از شما پرسیده می شود که کجا آن را اضافه کنیم؟

می توانید با توجه به اینکه فکر می کنید آن تصویر باید در کدام تابلو باشد علامت بزنید. همانطور که اشاره کردم، ما به فایل هایی که در آن تصاویر را ذخیره می کنیم، “Clipboard” می گوییم.

اگر می خواهید با محتوای خود تابلوهایی ایجاد کنید و محتوای هیچ کاربری را به اشتراک نگذارید، “ایجاد تابلوی جدید” را انتخاب کنید. ابتدا به تابلوی خود یک نام بدهید. بنابراین تابلوهای شما هنگام جستجوی دیگر کاربران ظاهر می شوند. این باعث افزایش محبوبیت شما می شود.

 

آمار Pinterest

برنامه پینترست

۱. ۸۰ درصد از کاربران پینترست زن هستند.

۲.  تعداد کل حساب های تجاری باز شده در پینترست تقریبا  500 هزار است .

۳.  پینترست ماهانه 5 میلیارد بازدید از صفحه دارد .

۴. تصاویر برنامه پینترست حاوی 20٪  چهره انسان است .

۵. میانگین تعداد مقالات پین شده روزانه  5 میلیون است.

۶. نسبت پین هایی که repin دریافت می کنند  80٪ است .

۷. میانگین زمان صرف شده در برنامه پینترست برای یک بار بازدید  2 دقیقه است .

۸. کاربر به طور متوسط ​​در یک ماه 98 دقیقه را در پینترست صرف می کند  .

۹. میانگین قیمتی که مشتریانی که محصولات را دربرنامه پینترست خریداری می کنند برای هر محصول  140 تا 180 دلار است .

۱۰. تعداد کاربرانی که اکانت پینترست و فیسبوک خود را با هم ترکیب کرده اند  9 میلیون نفر است .

۱۱. نرخ بازدیدکنندگان منحصربه‌فرد که فقط از طریق تلفن همراه وارد پلتفرم می‌شوند  35 درصد است.

مطالب مرتبط
گذاشتن دیدگاه

ایمیل تان را وارد نکرده اید .وارد کردن ایمیل الزامی است